Au marcat: Grigorov / Dinu II (2) , Baftoi, Cristea

►Delta: Stoicescu – Ad. Voicu, Soporan, Grigorov, Cucu – Postolache, Coconaşu, Ad. Ionescu (cpt.), Câju – Neagu, Florea
Rezerve: Olteanu – Oae, Sânmărtean, Postelnicu, R. Radu, Dragu, Mansur
Antrenor: Cristian Dulca

►Snagov: Baruch – Hanca, Zeciu, Ad. Popa, M. Florea – L. Filip – Efros, Batista, Buduroi – V. Dinu II (cpt.), Bâtfoi
Rezerve: M. Iorga – Bereşoae, Ibekwe, Bg. Stancu, Ad. Udrea, Dumitru, Cr. Cristea
Antrenor: Laurenţiu Reghecampf

Meci foarte interesant la Tulcea intre echipa locala Delta Tulcea si FC Snagov, gazdele au intrat repede in joc si au deschis scorul in minutul 3 prin Grigorov cu capul dupa o centrare perfecta a lui Postolache, insa nu mare ne-a fost uimirea cand Dinu II egaleaza 6 minute mai tarziu printr-un sut de exceptie de la 30 de metri, din acest moment Snagovul preia conducerea jocului si cu doar cateva secunde inainte de pauza acelasi Dinu II inscrie cu un sut sec din interiorul careului. La pauza 1-2.

Dupa pauza gazdele au incercat sa combine mai mult insa o eroare in aparare ii costa primirea golului 3 marcat de tanarul Bâtfoi care in opinia mea a fost si omul meciului tot el pasand decisiv si la golul 4 al ilfovenilor marcat de Cristea in minutul 84 in urma unui contra-atac scoala.

In clasament Snagovul se apropie la doar doua puncte de locul 2 cu reale sanse de promovare in Liga 1 daca jocul lor va ramane acelasi si in primavara viitoare.

La casele de pariuri Snagovul avea cota 5 pentru o victorie, iar cei ce au mizat pe ilfoveni au scos o suma frumusica in urma acestui meci.

Acest articol a fost publicat în FC Snagov. Pune un semn de carte cu legătura permanentă.